Díjazottak

Manninger Miklós kulturális díj

Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat

által létrehozott és adományozott díj

KÖZMŰVELŐDÉSI, KULTURÁLIS ÁGAZAT, X. kerület

MANNINGER MIKLÓS-DÍJ annak a közművelődési területen dolgozó, illetve művészeti vagy kulturális életben tevékenykedő személynek adományozható, aki kimagasló szakmai tevékenységével a kultúra, a művészet, illetve a közművelődés iránti elkötelezettségével hozzájárult a kőbányai kerület kulturális, művészeti, illetve közművelődési életének fejlődéséhez, gyarapításához, ezzel emelve Kőbánya hírnevét.

A Tébláb Művészeti Iskolában nem profi néptáncosokat nevelünk, hanem néptáncon keresztül szeretnénk nevelni becsületes, kultúrát értő, világunkat pozitívan megélő fiatalokat. Olyan nyitott lelkeket, akik a saját hagyományaik ismerete és tisztelete mellett elfogadják és becsülik más népek értékeit is.

Krausz Margit részére Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testülete hatáskörében eljáró polgármestere - Kőbánya hírnevét növelő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként - 286/2021. (IV. 15.) határozatával Manninger Miklós-díj elismerést adományozott.

Takács István kiállításszervező, grafikus részére Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat - hivatástudata, valamint kiemelkedő szakmai tudással végzett tevékenysége elismeréseként - 140/2020. (VIII. 27.) önkormányzati határozatával Manninger Miklós-díj elismerést adományozott.

Könyves-Tóth Mihály részére Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat - kiemelkedő színvonalú zeneművészeti tevékenysége elismeréseként - 174/2019. (IV. 18.) határozatával Manninger Miklós-díjat adományozott.

2018-ban Kőhegyi Gyula részére a Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat - kiemelkedő színvonalú alkotóművészeti tevékenysége elismeréseként Kőbánya Kiváló Művésze elismerő címet és Manninger Miklós Kulturális Díjat adományozott.

2017-ben a Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat - kiemelkedő szakmai munkája, a kerületi kulturális élet magas színvonalának megőrzése, növelése terén tett feladatellátása és példaértékű emberi magatartása elismeréseként Manninger Miklós kulturális díjat adományozott Szigeti Mónika részére

2016-ban a Kőbányai Önkormányzat a kultúra területén végzett kimagasló munkájáért Manninger Miklós kulturális díjban részesítette Földényi Krisztinát. Kőbányai gyermekkönyvtáros évtizedek óta, ebből több, mint 25 éve a Kőbányai Könyvtár munkatársa. A közművelődés a hivatása.

Díjazottak

Manninger Miklós Táncművészeti Alapítványi Díj

Az Alapítvány 2018-ban létrehozta a Manninger Miklós Táncművészeti Alapítványi Díjat, melyet a Manninger Miklós és Friedrich Ignácné által alapított Országos Német Nemzetiségi Gyermektánc Fesztivál keretében adományoz az arra érdemes tánccsoport részére

A Manninger Miklós Táncművészeti Alapítványi Díj először 2018-ban került átadásra, mely díjat a Manninger Miklós - "Fogjuk meg egymás kezét!", X. Országos Német Nemzetiségi Gyermektánc Fesztivál keretében a Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános Iskola - Solymári Gyermektánccsoportja kapta kiemelkedő színvonalú produkciójáért.